Paradis VS Løv-Ham 1
Dato: 26.05.2018
Kampstart: 13:00
Sted: Paradis Fotballbane
1 – 2
‘’Maraton i ekstrem varme’’
På denne nydelige sommer dagen gjestet Løvene Paradis på Paradis fotballbane.
Termometeret viste 26 grader og med solen på sitt høyeste, null skyer i siktet, ble dette ett maraton i ekstrem varme for de som spilte. Begge lag var klar over hvor viktig det var å få med seg poeng i denne kampen for å henge med i toppen. Det ble en spennende kamp med mye ball berøring av begge lag. Til tross av varmen var det høyt tempo i hele kampen! Løvene presset på å Paradis slapp ikke mye til i første omgang. Etter første innlagte drikke pause kommer Jørgen Berstad seg løs på venstre kanten og fikk lagt inn til en umarkert Kim møller som kunne enkelt sette inn 0-1 til Løvene. Lagene går til pause 0-1.
Kampen fortsatte i samme tempo etter pausen. Andre omgang byr på stolpe skudd fra begge lag å mye kriging på midten. Løvene viste seg meget solid i bakerste rekke, og avverget Paradis å komme til de helt store sjansene. I 80min på corner fra Paradis blir ballen klarert i en Paradis spiller og i mål. 1-1.
Løvene fortsatte å holde presset oppe, å i 84 min finner Christer Johansen, Petter Maaland som tar en frekk tunnel på paradis sin midtstopper rett utenfor 16 meteren, og der etter banker ballen i krysset til ellevill jubel for løvene!
Kampen ender 1-2 og Løvene kan igjen trone tabellen toppen.
Kamp fakta.:
36 Min – Mål 0-1 Løv-Ham ved Kim Møller, assist Jørgen Berstad
45 Min – Pause
80 Min – Mål 1-1 Paradis (etter corner)
84 Min – Mål 1-2 Løv-Ham ved Petter Maaland, assist ved Christer Johansen
Slutt resultat etter 90 spilte min: 1-2